İlkokulda, -Havuz
-Konferans Salonu
-Kantin
-Revir
-Spor Alanı
-Bilgisayar Laboratuvarları
-Müzik Odası
-Bahçe
-Kapalı Spor Salonu
-Sanat Atölyesi
-Oyun Alanı
-Akıllı Tahta bulunmaktadır.
İlkokulda,
-Yüzme
-Voleybol
-Basketbol
-Görsel Sanatlar
-Drama
-Modern Dans
-Tiyatro
-Piyano
-İngilizce Drama
-Jimnastik
-Halk Oyunları
-Dans
-El Sanatları
-Orff eğitimleri verilmektedir.
5.5 yaşındaki oğlum geçen yaz, yaz okuluna gitti bu okulda. Yüzme hocasının öğretmenlikle bağdaşmayan hareketleri (sevimli diye çocuğun sürekli yanaklarını ısırması, çocukların kafalarına antrenmanda kullanılan köpük sosis/makarna ile vurması, su korkusu olan oğlumu bir anda alıp havuza atması) nedeniyle oğlumda havuz/deniz fobisi oluştu. Okulla durumu paylaştığımda önce reddettiler sonra kabul edip ilgili öğretmeni uyardık dediler. Kısacası eğitim ve spor disiplininden uzak, çocuk gelişiminden habersiz bir kurum. Yaz okulu programını hazırlayıp yürüten ve velilerle görüşmelerini yapan beyefendinin kayıt sırasında vaat ettiklerinin aksine çocukların sürekli serbest zaman adı altında film/video izletildiği, sportif faaliyetlerin oldukça sınırlı ve yetersiz olduğu ve kötü tecrübeler yaşadığımız bir yaz okulu tecrübesi oldu bizim için.
Kizimi kayit ettirdigim bir okul olarak cok yonlu arastirma imkanimiz oldu. Bina yapisi , egitim anlayisi , egitim surecine bakis acisi ve yenilikci kadrosu hakkinda umutlu oldugumuzu soyleyebilirim. Okuldaki tum birimler ile neredeyse iletisim kurduk ve hemen hepsi bir sekilde ilgili davraniyor. Umarim kadrosu uzun sure ayni sekilde devam eder, tum ogrencilere ve velilerine yeni yilda basarili bir yil dilerim.
Okan Koleji Ataşehir Kampüsü ile ilgili yeni kayıt dönemi için kayıtları aldılar şu an ise okulun seneye kapanacağı veya devir olacağı hiç bir bilgi yönetim tarafından verilmemektedir! Bir eğitim kurumunun bunca söylenti var iken bilgilendirme yapmamış olması bizleri çok üzdü! Bir sürü okul arasından sizleri seçerken tereddüt bile etmeyen biz velilere bir açıklama bile yapılmamış olması diğer okulların kayıtlarının doluyor olması bunca öğrencinin açıkta kalması bir eğitim kurumunun yapabileceği bir hareket olmamalıdır!
2 sene kızım Okan Kolejine devam etti. Nasıl alıp başka bir eğitim kurumuna taşıyacağımı şaşırdım.
Bir kere okul yönetimi hem öğrencileri, hem de velileri tehditkar bir tavırla idare etmeye çalışıyorlar. Müdüre Hanım efendi okula kayıt alınana kadar harika sonrasında asarım, keserim,ben buranın herseyiyim var mı bana yan bakan şeklinde ki külhanbeyi tavırları, müdür yardımcısı hanımefendinin velilerle olan iletişiminde takındığı sokak üslubu, okuldan atılan beden öğretmeninin atılma sebeplerini öğrencilerin koridorlarda konuşması, 1 yıl içinde değişen yabancı dil öğretmenlerinin bir türlü standarta oturtulmaması, pandemi sürecinde öğretmenlerinin son derece lakayıt ders anlatmaları, öğretmenlerin öğrencilerini sürekli yalancılıkla suçlamaları, okulun veliyi yürüyen pos cihazı olarak görmeleri, peşin ödediğimiz yemek ücretini iade sürecinde 3 taksite bölmeleri, her yıl yemek ve kitap ücretlerine %30-%40 oranında yaptıkları zamlar dışında okulla ilgili problem yok.
Çocuklarım çölyaklı olması sebebiyle okulda çıkan yemeği yiyemeyeceklerini ilettik. Bizden bu duruma dair raporlarımızı talep ettiler. Raporlarımızı gönderdik ve yemek ücretinin düşüleceğini ilettiler.
Kayıt günü geldiğinde yemek ücretini düşümeyeceklerini, yemeği yiyemesek bile yemek ücreti ödememiz gerektiğini utanmadan ve sıkılmadan bildirdiler.
Kaldı ki Sarıyer’de otururken Ataşehir’e taşınmayı düşünmüşken
Okan Koleji’nin anlaşılamaz tutumu, okul tercihinin ne önemli olduğunu gösterdi.
Her gün farklı kararlar alan bir okul olduğunu gösterdiler.
Ceren Ekşi Genç
2 ay önce5.5 yaşındaki oğlum geçen yaz, yaz okuluna gitti bu okulda. Yüzme hocasının öğretmenlikle bağdaşmayan hareketleri (sevimli diye çocuğun sürekli yanaklarını ısırması, çocukların kafalarına antrenmanda kullanılan köpük sosis/makarna ile vurması, su korkusu olan oğlumu bir anda alıp havuza atması) nedeniyle oğlumda havuz/deniz fobisi oluştu. Okulla durumu paylaştığımda önce reddettiler sonra kabul edip ilgili öğretmeni uyardık dediler. Kısacası eğitim ve spor disiplininden uzak, çocuk gelişiminden habersiz bir kurum. Yaz okulu programını hazırlayıp yürüten ve velilerle görüşmelerini yapan beyefendinin kayıt sırasında vaat ettiklerinin aksine çocukların sürekli serbest zaman adı altında film/video izletildiği, sportif faaliyetlerin oldukça sınırlı ve yetersiz olduğu ve kötü tecrübeler yaşadığımız bir yaz okulu tecrübesi oldu bizim için.
dinçer dellal
11 ay önceKizimi kayit ettirdigim bir okul olarak cok yonlu arastirma imkanimiz oldu. Bina yapisi , egitim anlayisi , egitim surecine bakis acisi ve yenilikci kadrosu hakkinda umutlu oldugumuzu soyleyebilirim. Okuldaki tum birimler ile neredeyse iletisim kurduk ve hemen hepsi bir sekilde ilgili davraniyor. Umarim kadrosu uzun sure ayni sekilde devam eder, tum ogrencilere ve velilerine yeni yilda basarili bir yil dilerim.
İsmail Erkan Özdemir
2 yıl önceOkan Koleji Ataşehir Kampüsü ile ilgili yeni kayıt dönemi için kayıtları aldılar şu an ise okulun seneye kapanacağı veya devir olacağı hiç bir bilgi yönetim tarafından verilmemektedir! Bir eğitim kurumunun bunca söylenti var iken bilgilendirme yapmamış olması bizleri çok üzdü! Bir sürü okul arasından sizleri seçerken tereddüt bile etmeyen biz velilere bir açıklama bile yapılmamış olması diğer okulların kayıtlarının doluyor olması bunca öğrencinin açıkta kalması bir eğitim kurumunun yapabileceği bir hareket olmamalıdır!
Nüket Ünlü
4 yıl önce2 sene kızım Okan Kolejine devam etti. Nasıl alıp başka bir eğitim kurumuna taşıyacağımı şaşırdım. Bir kere okul yönetimi hem öğrencileri, hem de velileri tehditkar bir tavırla idare etmeye çalışıyorlar. Müdüre Hanım efendi okula kayıt alınana kadar harika sonrasında asarım, keserim,ben buranın herseyiyim var mı bana yan bakan şeklinde ki külhanbeyi tavırları, müdür yardımcısı hanımefendinin velilerle olan iletişiminde takındığı sokak üslubu, okuldan atılan beden öğretmeninin atılma sebeplerini öğrencilerin koridorlarda konuşması, 1 yıl içinde değişen yabancı dil öğretmenlerinin bir türlü standarta oturtulmaması, pandemi sürecinde öğretmenlerinin son derece lakayıt ders anlatmaları, öğretmenlerin öğrencilerini sürekli yalancılıkla suçlamaları, okulun veliyi yürüyen pos cihazı olarak görmeleri, peşin ödediğimiz yemek ücretini iade sürecinde 3 taksite bölmeleri, her yıl yemek ve kitap ücretlerine %30-%40 oranında yaptıkları zamlar dışında okulla ilgili problem yok.
taner buyukkose
3 yıl önceÇocuklarım çölyaklı olması sebebiyle okulda çıkan yemeği yiyemeyeceklerini ilettik. Bizden bu duruma dair raporlarımızı talep ettiler. Raporlarımızı gönderdik ve yemek ücretinin düşüleceğini ilettiler. Kayıt günü geldiğinde yemek ücretini düşümeyeceklerini, yemeği yiyemesek bile yemek ücreti ödememiz gerektiğini utanmadan ve sıkılmadan bildirdiler. Kaldı ki Sarıyer’de otururken Ataşehir’e taşınmayı düşünmüşken Okan Koleji’nin anlaşılamaz tutumu, okul tercihinin ne önemli olduğunu gösterdi. Her gün farklı kararlar alan bir okul olduğunu gösterdiler.