İlkokulda, Yemekhane
Futbol Sahası
Spor Alanı
Akıllı Tahta
Müzik Odası
Sanat Atölyesi
Konferans Salonu
Kantin
Oyun Alanı
Hayvanat Bahçesi
Kapalı Spor Salonu
Laboratuvar
Kütüphane
Bahçe
Mutfak Atölyesi bulunmaktadır.
İlkokulda imkanları bulunan sanatsal ve sportif aktiviteler:
Futbol,
Voleybol,
Basketbol,
Masa Tenisi,
Fotoğrafçılık,
Heykel,
Origami,
Görsel Sanatlar,
Dekoratif Sanatlar,
Drama,
Modern Dans,
Tiyatro,
El Sanatları,
Orff,
Perküsyon,
Gitar.
İlkokulda bulunan öğrenci kulüpleri:
Satranç,
Proje,
Akıl ve Zeka Oyunları,
Robotik,
Gezi,
Yabancı Dil Kulübü,
Müzik,
Bilişim Kulübü,
Kodlama.
İlkokulda benimsenen eğitim modelleri:
Çoklu Zeka Modeli,
STEM,
Yaparak ve Yaşayarak Öğrenme,
Ekoloji Temelli Eğitim Modeli.
İlkokulda eğitim, tam gün olmak üzere 07.30-18.30 saatleri arasında verilmektedir.
İlkokulda ortalama sınıf mevcutları 20’dir.
İlkokulda Okul Psikolojik Danışmanı bulunmaktadır ve her gün öğrencilerle görüşme gerçekleştirmektedir.
İlkokulda Almanca ve İngilizce olmak üzere yabancı dil eğitimleri verilmektedir.
Kreşimizin düzenlediği yıl sonu gösterisi için kiraladığımız final okulları salonunda bütün koltuklar kırık diken üzerinde oturur gibi her an düşeceğiz tehlikesi ile oturduk. Gösteri perdesi düşmüş herkes toplandı gösteri başlaması gerekirken talep üzerine perdeyi yaptılar. Hem özel bir okul hem kira için dünyanın parasını alıyorlar hemde tam bir rezalet. Tabi birde örümcek ağları ile birlikte gösteri izlemeye çalıştık.
Öncelikle okul ile ilgili memnun olduğumuz tek şey sınıf öğretmenimizdi.Okul öncesi öğrencileri için uygun bir okul değil.
Beden eğitimi dersleri yetersiz, 3-4-5 yaşındaki çocukların beden eğitimi dersinin “boş ders” olarak geçmesi akıl alır gibi değil. Okula kayıt olurken, yüzme kurslarından, yogadan bahsediliyordu, 2 sene boyunca hiç şahit olmadık bu derslere.
3 yaşında oğlumuz ev içerisinde ingilizce konuşmamıza maruz kalarak İngilizceye yatkındı fakat finalden sonra şuan 5 yaşında olan oğlumuz en ufak bir ilerleme kaydedemesi bir yana, bildiklerini de unutmuş.2 senedir renkler ve 20’ye kadar saymak dışında hiç mi bir şey öğretilmez?Okulun yemek konusu ise zaten en zayıf tarafı. Kahvaltısı çok yetersiz olduğu için 2 sene boyunca evde kahvaltısını yaptırıp götürdük. Okul bittikten sonra oğlumun biz okulda öğlenleri “hazır noodle yiyorduk.” İtirafıyla da okul ile ilişiğimizi kestik zaten.Okula ilk adımı atacak olan küçük çocuklarımız, okul öncesi eğitim ile okul hayatına hazırlanıyor. Benim oğlum şuan final yüzünden okula gitmek bile istemiyor.Okulun kapanmasına son 2 ay kala çocuklar hiçbir şey yapmıyor zaten, resim yapmak dışında da bir etkinlikleri yok.Hayata dair öğrendikleri hiçbir şey yok, bilim yok deney yok.Vaad edilen hiçbir şey yok kısacası.Yahu 23 nisanda gösteri yapılmayan tek okul sanıyorum ki Finaldir.Okuldan oğlumu teslim almaya her gittiğimde, oğlumun gelmesi için beklerken, okul öncesi bölümünün kapısının ardında bağırışlar, çağırışlar, ağlayan çocuklar, ağlayan çocuklara bağıran öğretmenleri duyuyordum. Kapıyı yarım açık bıraktıkları bir gün, tuvalette tek başına ağlayan küçük bir kız çocuğunun yalnız başına bırakılmış olmasına şahit oldum. Bu durumun benim nezdimde bir açıklaması olamaz, biz sizlere çocuklarımızı emanet ediyoruz.Gizem.
Basın ekspres final okullarına 2022-2023 yılı için erken kayıt yaptırarak hem kontenjanımızı korumuş hemde erken kayıt avantajından faydalanarak kafamız rahat yaz tatilinde iken Ağustos ayında kurumdan aniden gelen bir whatsapp mesajı ile çocuk başı 6000 TL ek ücret talep edilmesi üzerine okul müdürümüz tarafından okulların açılmasına 3 hafta kala tabiri caizse kapının önüne konulduk. Okulların açılmasına sadece 3 hafta kala maalesef en yüksek fiyattan okul aradığımıza mı yoksa çocukların okul değişimine mi yanalım. Eğitim kurumu olmayı bırakın ticari kurum olarak bile hiç yakışmadı.
Flipped Learning eğitim modeli ile öğrencilere eşsiz bir deneyim sunan okulun gelecek vizyonunu harika buldum. Okul yönetimini tanımanızı ve uyguladıkları sistemi yerinde dinlemenizi öneririm.
1.sınıf Oyun çağında ki çocukların ,oyundan çıkarak ,sıra ile tanıştıkları yerdir .İstisnasız her aile ve çocuk için kaygılı bir süreçtir .
Okul müdürü Mustafa beyin ilk görüşmemizden başlayarak bugünkü süreye kadar onlar bizim çocuklarımız ,onlar mutlu olacak ki biz mutlu olalım ,onlar kirlenecek biz temizleyeceğiz diyip kucak açması ,öğretmenliğin sadece harf öğreterek bir meslek olmadığını, öğretmenlerin çocuklarımızın hayatına dokunduğunun en güzel örneklerindendir.Bu süreçte en azından benim için en önemli olan şey akademik eğitim vs..dışında oğlumun yüzünün gülerek gittiği, öğretmenlerinin çocukların yüreğine dokunduğu , çocukların koşarak ,eğlenerek ve adaletli davranılan bir kurum da olmasıydı.Çünkü insan mutlu olduğu bir yerde zaten başarı onu takip eder .
Buğçe ile Dünya
bir yıl önceKreşimizin düzenlediği yıl sonu gösterisi için kiraladığımız final okulları salonunda bütün koltuklar kırık diken üzerinde oturur gibi her an düşeceğiz tehlikesi ile oturduk. Gösteri perdesi düşmüş herkes toplandı gösteri başlaması gerekirken talep üzerine perdeyi yaptılar. Hem özel bir okul hem kira için dünyanın parasını alıyorlar hemde tam bir rezalet. Tabi birde örümcek ağları ile birlikte gösteri izlemeye çalıştık.
yalim benibol
11 ay önceÖncelikle okul ile ilgili memnun olduğumuz tek şey sınıf öğretmenimizdi.Okul öncesi öğrencileri için uygun bir okul değil. Beden eğitimi dersleri yetersiz, 3-4-5 yaşındaki çocukların beden eğitimi dersinin “boş ders” olarak geçmesi akıl alır gibi değil. Okula kayıt olurken, yüzme kurslarından, yogadan bahsediliyordu, 2 sene boyunca hiç şahit olmadık bu derslere. 3 yaşında oğlumuz ev içerisinde ingilizce konuşmamıza maruz kalarak İngilizceye yatkındı fakat finalden sonra şuan 5 yaşında olan oğlumuz en ufak bir ilerleme kaydedemesi bir yana, bildiklerini de unutmuş.2 senedir renkler ve 20’ye kadar saymak dışında hiç mi bir şey öğretilmez?Okulun yemek konusu ise zaten en zayıf tarafı. Kahvaltısı çok yetersiz olduğu için 2 sene boyunca evde kahvaltısını yaptırıp götürdük. Okul bittikten sonra oğlumun biz okulda öğlenleri “hazır noodle yiyorduk.” İtirafıyla da okul ile ilişiğimizi kestik zaten.Okula ilk adımı atacak olan küçük çocuklarımız, okul öncesi eğitim ile okul hayatına hazırlanıyor. Benim oğlum şuan final yüzünden okula gitmek bile istemiyor.Okulun kapanmasına son 2 ay kala çocuklar hiçbir şey yapmıyor zaten, resim yapmak dışında da bir etkinlikleri yok.Hayata dair öğrendikleri hiçbir şey yok, bilim yok deney yok.Vaad edilen hiçbir şey yok kısacası.Yahu 23 nisanda gösteri yapılmayan tek okul sanıyorum ki Finaldir.Okuldan oğlumu teslim almaya her gittiğimde, oğlumun gelmesi için beklerken, okul öncesi bölümünün kapısının ardında bağırışlar, çağırışlar, ağlayan çocuklar, ağlayan çocuklara bağıran öğretmenleri duyuyordum. Kapıyı yarım açık bıraktıkları bir gün, tuvalette tek başına ağlayan küçük bir kız çocuğunun yalnız başına bırakılmış olmasına şahit oldum. Bu durumun benim nezdimde bir açıklaması olamaz, biz sizlere çocuklarımızı emanet ediyoruz.Gizem.
yiğit İnce
bir yıl önceBasın ekspres final okullarına 2022-2023 yılı için erken kayıt yaptırarak hem kontenjanımızı korumuş hemde erken kayıt avantajından faydalanarak kafamız rahat yaz tatilinde iken Ağustos ayında kurumdan aniden gelen bir whatsapp mesajı ile çocuk başı 6000 TL ek ücret talep edilmesi üzerine okul müdürümüz tarafından okulların açılmasına 3 hafta kala tabiri caizse kapının önüne konulduk. Okulların açılmasına sadece 3 hafta kala maalesef en yüksek fiyattan okul aradığımıza mı yoksa çocukların okul değişimine mi yanalım. Eğitim kurumu olmayı bırakın ticari kurum olarak bile hiç yakışmadı.
Mehmet Aydın
bir yıl önceFlipped Learning eğitim modeli ile öğrencilere eşsiz bir deneyim sunan okulun gelecek vizyonunu harika buldum. Okul yönetimini tanımanızı ve uyguladıkları sistemi yerinde dinlemenizi öneririm.
Poyraz Ateş
4 yıl önce1.sınıf Oyun çağında ki çocukların ,oyundan çıkarak ,sıra ile tanıştıkları yerdir .İstisnasız her aile ve çocuk için kaygılı bir süreçtir . Okul müdürü Mustafa beyin ilk görüşmemizden başlayarak bugünkü süreye kadar onlar bizim çocuklarımız ,onlar mutlu olacak ki biz mutlu olalım ,onlar kirlenecek biz temizleyeceğiz diyip kucak açması ,öğretmenliğin sadece harf öğreterek bir meslek olmadığını, öğretmenlerin çocuklarımızın hayatına dokunduğunun en güzel örneklerindendir.Bu süreçte en azından benim için en önemli olan şey akademik eğitim vs..dışında oğlumun yüzünün gülerek gittiği, öğretmenlerinin çocukların yüreğine dokunduğu , çocukların koşarak ,eğlenerek ve adaletli davranılan bir kurum da olmasıydı.Çünkü insan mutlu olduğu bir yerde zaten başarı onu takip eder .